Направления

Плазмотерапия

Плазмотерапія–це введення власної рідкої частини крові-плазми людини для зняття больового синдрому та порушення забезпечення кіснем тканин, викликання  асептичного (безмікробного) запалення для  стимуляції регенерації тканин.

Для цього використовуються спеціальні пробірки з наповнювачем (цитрат, антикоагулянт,гепарин) для отримання бажаного варіанту плазми з відповідною кількістю тромбоцитів( PPP, PRP. . . ).

Варіацій використання плазми досить багато, як і варіантів введення, тому тут потрібно розуміти, що кожне захворювання  індивідуальне, а методики підбирати має лікуючий лікар залежно від хвороби.

Як працює плазма?

 Плазма у своєму складі має речовини , які регулюють обмін речовин та активують адаптивно-захисні реакції організму; та тромбоцити. Вони , за рахунок виділення факторів росту, стимулюють очищення та ріст пошкоджених клітин.

Отримання плазми проходить за допомогою центрифуги, в якій відділяють плазму з тромбоцитами від інших елементів крові.

Плазмотерапію використовують для:

 Лікування болю в спині (в тому числі в шийному відділі хребта, міжреберна невралгія, люмбаго), головного білю, відновлення при запаленні лицевого та трійчастого нервів, синдром хребцевої артерії, міофасціальний больовий синдром, спондилоартроз, травматичні пошкодження суглобів, зв’язок, артрози, рани м’яких тканин, які тривало не затягуються, трофічні виразки, п’яткова шпора, рубці на тілі, зморшки, судоми гомілкових м’язів і таке інше.

Варіанти введення плазми:

  • Підшкірно, внутрішньошкірно, внутрішньом'язево
  • У тригерні точки
  • В суглобову сумку, фасції, сухожилля
  • Зв'язки та в місця їх прикріплення
  • Акупунктурні( для голковколювання східного) точки
  • Сегментарно в поверхневі тканини(шкіру, м’язи по відношенню до органів)

Яка періодичність процедур?

Від п'яти днів до двох тижнів

Кількість процедур?

В середньому потрібно від трьох до п'яти процедур. Але можливі варіанти покращення і тривалої ремісії після першої процедури. Звісно ж це все індивідуально і залежить від тривалості, стадії захворювання.

 

Абсолютні та відносні протипокази до проведення плазмотерапії:

  • Лихоманка 37.5°С  і вище
  • Захворювання крові
  • Гострі інфекційні хвороби
  • Серцева недостатність ІІБ-ІІІст
  • Вагітність, лактація
  • Схильність до кровотеч
  • Психічні захворювання
  • Остеомієліт

Яка підготовка до процедури?

Якість плазми залежить лише від самого пацієнта, тому тут потрібно за 2-3 дні до процедури підтримувати здоровий способ життя : не їсти жирного, смаженого, пряного та не вживати міцні алкогольні напої. Також інтенсивні фізичні навантаження також негативно впливають на склад плазми за рахунок виділення молочної кислоти.

А от звичайна чиста вода не лише покращує плазму, а і збільшує її кількість. Тому в день перед самою процедурою бажано випити літр і більше води (звичайної води! Не кава, не чай, не газовані напої)

Як відбувається процедура?

  1. Забір крові з вени у спеціальну пробірку
  2. Ця пробірка ставиться у центрифугу, де кров розділяється на плазму з тромбоцитами (зверху) та інші клітини крові (знизу).
  3. У шприц збирається плазма з тромбоцитами
  4. Введення плазми залежно від схеми, обраної лікарем на основі особливостей вашого захворювання.

Як довго чекати результат?

Як правило після першої процедури на протязі 24х годин людина відмічає ефект (наприклад зменшення больових відчуттів). Та є більш складні випадки, коли потрібні 2-3 процедури, щоб побачити результат (якщо його немає, то подальше введення плазми недоцільне).

На скільки часу зберігається ефект?

Період ремісії може тривати до року і більше.

Бонусний приємний ефект від процедури.

Не секрет, що плазмотерапія набула найбільшої популярності в косметології, але і при інших варіантах її введення вона позитивно вплине на якість шкіри (локально): покращить її зовнішній вигляд, розгладить зморшки, прибере сухість.

 

 Статтю підготувала лікар Шуляк Діана Аркадіївна